Obrtniki in podjetniki z 139 zahtevami pred vlado

hand shake hand shake

V Ljubljani se je danes odvijal 20. Forum obrti in podjetništva, kjer so člani Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije (OZS) predsedniku vlade Robertu Golobu in predstavnikom političnih strank predstavili 139 ključnih zahtev za izboljšanje poslovnega okolja. Namen teh zahtev je opozoriti na obstoječe zakonodajne ovire in predlagati rešitve za boljšo prihodnost slovenskega gospodarstva.

Glavne točke foruma: pogovori z vladnimi predstavniki

Forum je potekal v dveh delih. V prvem delu so obrtniki in podjetniki razpravljali s predsednikom vlade Robertom Golobom, medtem ko so v drugem delu o konkretnih ukrepih, ki jih predlaga OZS, razpravljali s predstavniki političnih strank. Med njimi so bili podpredsednik Gibanja Svoboda Matej Arčon, predsednik SD Matjaž Han, podpredsednik NSi Janez Cigler Kralj, predsednik Demokratov Anže Logar in predsednik odbora za gospodarstvo strokovnega sveta SDS Zdravko Počivalšek.

Ključne zahteve: sprememba zakonodaje in debirokratizacija

  • Sprememba zakona o dolgotrajni oskrbi: Obrtniki zahtevajo prilagoditev zakona, ki bi omogočila bolj učinkovito oskrbo in zmanjšala finančne obremenitve.
  • Sprememba dohodninske lestvice in znižanje prispevkov: Zahteve vključujejo prilagoditev davčne politike za spodbujanje rasti in konkurenčnosti.
  • Sprememba pravilnika o ročnem premeščanju bremen: Predlagajo poenostavitev pravilnika, da bi zmanjšali administrativne ovire.
  • Debirokratizacija: Poudarek je na hitrejši pridobitvi soglasij in dovoljenj za umeščanje objektov v prostor, kar bi pospešilo investicije.

Razprava in odzivi

Dogodka so se udeležili tudi predsednik državnega sveta Marko Lotrič, minister za notranje zadeve Boštjan Poklukar, ministrica za pravosodje Andreja Katič in minister za kohezijo in regionalni razvoj Aleksander Jevšek. Odzivi udeležencev so bili raznoliki; nekateri so izrazili podporo predlaganim ukrepom, medtem ko so drugi opozorili na potrebo po usklajevanju teh zahtev z obstoječo politiko vlade.

Različni pogledi na predlagane ukrepe

Komentarji udeležencev so izpostavili različne poglede na predlagane spremembe. Nekateri menijo, da ukrepi pospešujejo rast in zmanjšujejo birokracijo, medtem ko drugi opozarjajo na možne ovire pri njihovem izvajanju. Obrtniki in podjetniki so enotni v prepričanju, da so spremembe nujne za konkurenčnost slovenskega gospodarstva.

Forum je pokazal, da so obrtniki in podjetniki pripravljeni sodelovati z vlado pri iskanju rešitev za izboljšanje poslovnega okolja. Z uresničitvijo 139 zahtev upajo, da bodo ustvarili pogoje za trajnostno rast in razvoj slovenskega gospodarstva.

 

 

Spletno uredništvo Goriške novice.

Add a comment

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja